INFOKANÁL | Detail reference

Katovice - případová studie SMS InfoKanál

http://www.katovice.cz

Obec Katovice, která čítá 1248 obyvatel s průměrným věkem 40 let /údaje dle sčítání lidu k 1.4.2001/ se nachází v Jižních Čechách v okrese Strakonice..Její nadmořská výška je 412 mnm a rozkládá se na březích řeky Otavy s přítoky Kolčavou a Březovým potokem. V minulosti se právě v Otavě rýžovalo zlato, také se zde těžila ruda a slávě se tu těšil kloboučnický průmysl.

Vzhledem k poloze – obec leží v nízké nadmořské výšce, navíc mezi řekami – jsou Katovice ohroženy povodněmi. Při těch posledních přišli mimo jiné i o městský rozhlas. Zbudování nového je velmi finančně nákladné a radnice potřebovala zajistit informovanost občanů kvůli dalším možným krizovým situacím a tak se rozhodla pro jeho alternativu – SMS InfoKanál .. městský rozhlas “do kapsy” (www.infokanal.cz)

Radnice službu používá jak pro informování občanů o důležitých událostech /zvýšené hladiny řek, výpadek elektrického proudu/, tak pro informativní sms o kulturních a jiných událostech v obci. Do systému je zaregistrováno 35% obyvatel. To v podstatě znamená, že službu využívá téměř každá rodina v obci.

Katovice využívají moduly Skupiny a Témata. Témata jsou rozdělena na Sport /7% zaregistrovaných odběratelů/ - fenoménem Katovického sportu je tradičně kopaná - a Kulturu / 53% zaregistrovaných odběratelů/ -katovičtí dodržují svátky a tradice a radnice pro své občany pořádá mnoho různých kulturních akcí. Zbylých 40% je nezařazených.

Radnice poskytuje služby SMS InfoKanálu .. městského rozhlasu “do kapsy” od října roku 2003. Občané za tuto službu neplatí a mají možnost kdykoliv se do SMS vysílání ze svého mobilního telefonu přihlásit a odhlásit.

V nynější době /k 20.6.2006/ má již obec Katovice plně funkční i klasický rozhlas, založený na bezdrátové technologii. Přesto i nadále používá oba dva systémy – SMS InfoKanál .. městský rozhlas do “kapsy” a klasický rozhlas.

Představitelé radnice se nechtějí služby SMS InfoKanál…měststý rozhlas do ”kapsy” vzdát, protože má – dle jejich vyjádření - pro obec tyto výhody:

  • Účastníka zastihne kdekoliv – v práci, na dovolené, na cestách

  • Zprávu je v telefonu možné uchovat.

Představitelé radnice druhé straně uznávají, že né všichni občané, zejména ti staří, disponují mobilním telefonem, proto kombinaci SMS InfoKanálu a klasického rozhlasu považují za naprosto ideální.

aktualizováno: 26.11.2020 Vytisknout Zpět Nahoru