INFOKANÁL | Detail reference

Lipník nad Bečvou - případová studie SMS InfoKanál

Město Lipník nad Bečvou leží na dohled hradu Helfštýna v rovině Moravské brány. Je to historické město s mimořádně prostorným náměstím ve tvaru písmene L a velmi zajímavým souborem pamětihodností, však je také Lipník nad Bečvou od roku 1989 městskou památkovou rezervací. Město může být hrdé na zachovalé historické jádro s renesanční radnicí, barokními kašnami a renesančními domy s podloubími, hned vedle náměstí tvoří dominantu města farní kostel sv. Jakuba s unikátní zvonicí. Kromě toho se zde nachází zámek, bývalý piaristický klášter s kostelem sv. Františka Serafinského a synagoga. Ve městě v minulosti žila početná židovská komunita, dokladem toho jsou také dva unikátní židovské hřbitovy.

Dnes má Lipník nad Bečvou 8 505 obyvatel a je sídlem pověřeného úřadu III. stupně. Lipník nad Bečvou má ideální dopravní dostupnost, ať už silniční nebo železniční. V blízkosti města se nachází středověký hrad Helfštýn, který patří k nejrozsáhlejším hradům ve střední Evropě. V posledních letech je hrad proslulý mezinárodními setkáními uměleckých kovářů Hefaiston. Lipník nad Bečvou žije také bohatým kulturním životem a kromě různých zajímavých akcí, ze kterých si může vybrat i ten největší škarohlíd, nabízí svým návštěvníkům, během turistické sezóny, zdarma prohlídky s průvodcem po všech jeho významných historických památkách.

Aby občané města a jeho částí byli tzv. v obraze a měli všechny novinky hned z první ruky, informujeme o dění ve městě a jeho okolí především svými webovými stránkami – www.mesto-lipnik.cz, dále měsíčníkem Lipenské listy, prostřednictvím E-mailového infokanálu, zpravodajstvím Českého rozhlasu Olomouc a i cestou regionálního televizního vysílání. Nedílnou a významnou součástí komunikace s občany se stala od roku 2005 i služba SMS infokanál. Původně byla tato služba nabídnuta občanům jako alternativa městského rozhlasu využívaná především pro informování o mimořádných událostech, ať už to byly povodně, větrné smrště či jiné kalamity. Ovšem velmi rychle se ukázalo, že zájem o rychlé a aktuální informace všeho druhu je velký, tak proč tuto službu nevyužít i jinak, obzvlášť, když je registrace tak jednoduchá – stačí jediná SMS zpráva na určené telefonní číslo.

Proto v době, kdy není město ohroženo zvyšující se hladinou řeky Bečvy či virem včelího moru, je služba SMS infokanál využívána k rozesílání zpráv o možnostech kulturního vyžití, o blokovém čistění komunikací, o plánované odstávce dodávek vody, elektřiny aj.

Během 3 let se do SMS infokanálu zaregistrovalo 1.274 občanů, což je téměř 15% obyvatel města. Navíc samotné rozesílání SMS zpráv prostřednictvím SMS infokanálu není nikterak složité, byla využita možnost rozčlenění příjemců zpráv podle skupin (zastupitelstvo, povodně, ředitelé příspěvkových organizací, velitelé jednotek sborů dobrovolných hasičů aj.) a podle zájmových témat (informace z kultury, z Lipníka i okolí atd.).

aktualizováno: 26.11.2020 Vytisknout Zpět Nahoru