INFOKANÁL | Detail reference

Ledenice - případová studie SMS InfoKanál

http://www.ledenice.cz

Obec Ledenice má 2144 obyvatel v průměrném věku 38 let dle sčítání lidu z roku 2001. Ledenice jsou umístěny v jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic a jsou součástí mikroregionu Sdružení Růže. Ledenice mají tyto části obce: Ohrazení, Ohrazeníčko, Růžov, Zaliny a Zborov.

Ledenice nemá funkční obecní rozhlas, proto se již v minulosti rozhodla k informování obyvatel pomocí SMS zpráv. K tomuto účelu obec využívala bezplatné SMS brány jednotlivých GSM operátorů v kombinaci s programem DreamCOM SMS.

Uzavřením bezplatné brány operátora T-Mobile v únoru 2003 a následným omezením brány Eurotelu bylo obci prakticky znemožněno pokračovat dál ve službě občanům.

Ledenice se v dubnu 2003 rozhodla pokračovat ve své službě občanům prostřednictvím služby SMS InfoKanál (www.infokanal.cz), kterou nahradila dosud používaný systém. Výhodou služby SMS InfoKanál pro Ledenice byla ucelenost řešení a snadná obsluha.

Důležitým prvkem pro Ledenice byla také možnost bezbolestného přechodu z původního systému na SMS InfoKanál díky možnosti přesunutí (importu) stávající databáze tel. čísel občanů.

Obec svým občanům nabízí službu bezplatně a substituuje tak funkci obecního rozhlasu. Pouze komerční zprávy jsou za úhradu. Občané mají možnost kdykoliv se do SMS vysílání obce ze svého mobilního telefonu přihlásit a odhlásit.

aktualizováno: 26.11.2020 Vytisknout Zpět Nahoru