INFOKANÁL | Detail aktuality
  • Home
  • Detail aktuality

Služba varovných zpráv SMS InfoKanál v Praze 6 neselhala, jak starostu citují některá média

Tisková zpráva
Praha 29. května 2015

Služba varovných zpráv SMS InfoKanál v Praze 6 neselhala, jak starostu citují některá média

Zpravodajský server Lidovky.cz a deník Lidové noviny přinesli informaci, podle které měl v Praze 6 při problémech s pitnou vodou selhat systém rozesílání varovných SMS zpráv.


Lidové noviny i Lidovky.cz ve svém článku z 26. května uvádějí:
Systém pro rozesílání varovných SMS zpráv v kritické chvíli selhal. „Byl výpadek a v neděli lidé zprávu na mobil nedostali,“ připustil Kolář (pozn. Ondřej Kolář, starosta Prahy 6).

„Není to pravda. Služba SMS InfoKanál, kterou radnice Prahy 6 pro rychlou komunikaci s občany využívá, byla v neděli 24. května 2015 plně funkční. Neprobíhala žádná údržba a nedošlo ani k jejímu selhání,“ říká Jana Mertová, ředitelka divize SMS InfoKanál ve společnosti KONZULTA Brno, a. s.

Podle informačního systému služby SMS InfoKanál se radnice Prahy 6 v neděli nepokusila rozeslat svým občanům žádnou varovnou SMS zprávu. První esemeska odešla až v pondělí.

Radnice Prahy 6 využívá službu rychlé komunikace s občany od roku 2003. Zprávy SMS InfoKanál odebírá do svých mobilních telefonů asi 1850 občanů Prahy 6. Od neděle 24. května, kdy se objevily první informace o tamních problémech s vodou, se ke službě přihlásilo 120 nových odběratelů.

Služba SMS InfoKanál nepomáhá jen v krizových situacích, jako jsou povodně, vichřice nebo závady na vodovodech či kanalizacích. Své uplatnění nachází také při rozesílání aktualit, které informují občany například o uzavírkách komunikací, odstávkách dodávky energií nebo o přistavených kontejnerech na odpad.

ID: 79 vytvořeno: 29.05.2015

aktualizováno: 26.11.2020 Vytisknout Zpět Nahoru