• Home
  • Detail aktuality

Služba SMS InfoKanál letos pomáhá i při sněhových kalamitách

Služba SMS InfoKanál umožňuje rychlé posílání informací o aktuálním dění a nejrůznějších varování obyvatelům měst a obcí. Přínos této služby se potvrzoval také v posledních týdnech, kdy mnohá města trpěla pod návalem sněhové nadílky.


čtvrtek 30. prosince 2010, 8:00

Například obyvatelé Katovic na Strakonicku dostali v minulých dnech mimo jiné tuto zprávu do svých mobilních telefonů:

Quote:
Žádáme občany, aby vzhledem na probíhající úklid sněhu dnes zatím dávali popelnice a auta tak, aby umožnili projetí techniky.


V Katovicích se do systému odběru zpráv služby SMS InfoKanál přihlásilo dosud 501 z celkem 1343 obyvatel. Starostka předala kontakt na silničáře a popřála občanům, aby jej nepotřebovali.

230 mobilních telefonů obyvatel středočeské Kouřimi zase dostalo po nové sněhové smršti tuto zprávu:
Quote:
V případě nouze na vedlejších silnicích směr Kolín a Praha můžete volat přímo cestáře na tel. xxx. S přáním, abyste číslo nepotřebovali, starostka.


A vedení severočeského města Hrádek nad Nisou zase poslalo na mobily svých spoluobčanů esemesku:
Quote:
10hod 15.12.-22hod 16.12 vyhlašuje starosta města krizový stav v důsledku spádu sněhu a následné předpovědi, žádáme občany, aby vycházeli a vyjížděli jen v nejnutnějších případech, město bude udržovat sjízdnost a schůdnost v mezích možnosti zimní údržby.


V Hrádku nad Nisou, který má 7600 obyvatel, odebírá zprávy SMS InfoKanálu 3330 občanů.
Quote:
Mezi města a obce, které službu SMS InfoKanál využívají, patří například Praha 6, Ústí nad Labem, Opava, Chrudim, Benešov nad Ploučnicí, Kbely, Moravské Budějovice, Brno-Útěchov, Dačice, České Velenice, Lipník nad Bečvou, Týn nad Vltavou a mnohá další,
říká výkonná ředitelka společnosti INFOKANÁL s. r. o. Jana Mertová.

Informace o událostech i ankety

Zdůrazňuje, že služba umožňuje obyvatele obcí a měst informovat nejen o událostech nejrůznějšího druhu, jako jsou odstávky plynu nebo kanalizace, ale také komunikovat události spadající pod krizovou komunikaci. SMS InfoKanál může také sloužit jako ideální nástroj pro místní ankety k aktuálním tématům, soutěžím či jiným akcím za účelem většího zapojení občanů do života obce nebo dokonce i jako podatelna návrhů a podnětů.

O zkušenostech se službou SMS InfoKanál nejlépe informují pravidelné workshopy, které provozovatel služby pořádá v jednotlivých městech.

Společnost INFOKANÁL plánuje tuto službu nabídnout městům a obcím na Slovensku a do budoucna i v dalších zemích.

Článek najdete zde.

ID: 33 vytvořeno: 12.01.2011

aktualizováno: 21.05.2018 Vytisknout Zpět Nahoru